התנדבות
על התהליך
שיבוץ וקידום
עוד בנושא

חיל-האוויר נמצא במקום ראשון בהתנדבות לצה"ל ומשרתים בו כ-460 מתנדבים ומתנדבות בכ-60 מקצועות שונים. חיל-האוויר מזמין אתכם להתנדב לשירות משמעותי ולהפוך לחלק ממשפחת חיל-האוויר במגוון תפקידים הנוגעים בכל תחומי העיסוק של החיל. כל המקצועות והתפקידים בחיל-האוויר פתוחים עבור חיילים מתנדבים, בהתאם למגבלותיהם.

חיל-האוויר עורך כנסים יעודיים למתנדבים בהם מוצג החיל על מקצועותיו השונים על-ידי מתנדבים בשירות, גורמי כוח-אדם ומנחים מקצועיים, במטרה להפיג את החשש הטבעי ולהביא לוודאות מקסימלית של המתנדבים והמתנדבות באשר לשיבוצם.

חייל המתנדב לחיל-האוויר מתחיל את דרכו דרך מדור מתנדבים שמטפל בו כמלש"ב וממשיך ללוותו עד לרגע שחרורו מצה"ל. עם הגיוס עוברים המתנדבים והמתנדבות טירונות מיוחדת בחיל-האוויר שאורכה כשבוע, בתנאי בסיס סגור או פתוח, בהתאם לפטורים הקיימים. אורך השירות משתנה בהתאם לסוג הפטור, אך ניתן להאריכו לכדי שירות מלא ושירות קבע. כמו כן, ישנו מסלול הכשרה לקצונה ייעודי למתנדבים בבסיס צריפין אשר כולל תוכן עיוני בלבד ונמשך כחודש וחצי. חיילים וחיילות מתנדבים זכאים לתעודת מתנדב המקנה להם את הפטורים להם הם זכאים, והם מטופלים בקופות החולים האזרחיות.

מועמדים ומועמדות שקיבלו פטור משירות חובה על רקע רפואי או נפשי נשאל האם ברצונו להתנדב לצה"ל. במידה וכן, יועלה המלש"ב לוועדה שבה יוחלט האם ניתן לגייס אותו בפרופיל 25 במסגרת המגבלות והפטורים להם הוא זכאי. תהליך זה עשוי לארוך מספר חודשים.

לפרטים נוספים

אם ברצונכם להתנדב לחיל-האוויר, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מדור מתנדבים בטלפון 03-606-5077, או לשלוח מייל לכתובת הדוא"ל: mitnadvim.iaf@gmail.com.